Blog

Domain Yaşı Son Kullanıcı İçin Gerçekten Önemli mi?

11 Ocak 2019, Cuma

Satılık alan adı işiyle uğraşan için domainci bir domainin gerçek değerinin o domainle proje yapacak son kullanıcı tarafından takdir edileceğine inanır. Satılık domain son kullanıcı için yıllar öncemi alınmış, dün mü alınmış önemli değildir.


Satılık Alan Adı Rehberi-Alan Adı Satarken Bu Hataları Kesinlikle Yapmayın

7 Ocak 2019, Pazartesi

Satılık alan adı işi ile uğraşan bir çok kişi aşağıdaki hataları yapmakta. Bu durum alan adı satışlarını olumsuz etkilemekte. Satılık alan adları ile uğraşan herkesin bu hataları yapmaması doğru satışlarıda beraberinde getirecektir.


2017 Yılında Dünyada Domain Sektörü

23 Mart 2018, Cuma

2017 yılında dünyada tüm sektörlerde olduğu gibi domain sektöründe de önemli gelişmeler oldu. Bu gelişmeleri natro firması domain sektörü infografiği olarak yayınladı. Bu domain infografiği gelecek yıllardaki domain sektörğnde bir çok gelişmenin habercisi


Com.tr Alan Adında İlk Gelen Alır Dönemi Başlıyor

19 Şubat 2017, Pazar

Şimdiye kadar marka tescil belgesi veya vergi levhası ile alınabilen com.tr uzantısı bundan sonra belge istenmeden ilk gelen alır prensibi ile alınabilecek. Ayrıca .tr uzantısıda yakında alınabilir durumda olacak.


Alan Adı Transferi

30 Aralık 2016, Cuma

Zaman zaman firmayla yaşadığımız bir sorundan veya yenileme ücretinin yüksek olmasından dolayı firma değiştirmek zorunda kalabiliyoruz. Bu süreçte bir takım kurlllara dikkat etmek zorundayız.


Alan Adı Kime Ait?

29 Aralık 2016, Perşembe

Gördüğümüz bir domainin kime ait olduğunu merak ederiz. Satılık olup olmadığını, ne zaman alındığını görmek isteriz. Bu meraki gidermeye "whois sorgulama" denir.


Alan Adı Alma

28 Aralık 2016, Çarşamba

Domain bir web sitesinin internete açılan penceresidir. Bu yüzden projemiz için alacağımız isim ve alınacak firma çok önemlidir. Bu konuda dikkat edilecek hususlar bu makalemizde açıklandı.


Domain oluşturmak için ön ve son ekler

20 Aralık 2016, Salı

Alan adı oluşturmak için kelimelerin başına getirilen -ön ek ve -son ekler ile sizde güzel domainler oluşturabilirsiniz.


Alan Adı ve Hostingi Neden Kendi Adımıza Almalıyız?

23 Haziran 2016, Perşembe

Neden alan adı ve hostingi kendi üzerimize almalıyız?


Sosyal Medya Danışmanlığı Alan Adı ile Ne Sitesi Açılır?

8 Haziran 2016, Çarşamba

Sosyal Medya Danışmanlığı Alan Adı ile Ne Sitesi Açılır? sorusuna cevap verilmeye çalışılıyor.