Alan Adı Sayıları

Alan Adı Sayıları

Dünya genelindeki alan adı sayısı bu işle ilgilenler tarafından olduğu gibi çokda anlamıyanlar tarafından sürekli merak edilmektedir.Geçen Haftadan beri Domain uzantı kayıt sayıları her gün artmaktadır.Bu artışta .tk Uzantısının bedeva dağıtıldığından dolayı önlenemez yükselişi devam etmektedir. 1 haftada .com uzantısı 425.940 Adet Kayıt yapılırken, .tk Uzantısında ise bu rakam 206.829 Adet olmuş , .com un Muadili olarak görülen .net  uzantısı ikinciliği çok hızlı şekilde .tk uzantısına kaptırdı. 1 hafta içerisinde  .net uzantısının kayıt sayısı  1.271 olarak gerçekleşti.

Sıralamadaki 11 adet uzantı ve rakamlar şu şekilde ; 

GGH

.tk uzantısının bu geçici çıkışı sizi yanıltmasın ,  zaman içerisinde baki kalacak uzantılar belli, .de uzantısının’da sağlam adımlarla kullanıcılarına ulaştığını görüyoruz çünkü almanlar ve almanca konuşulan bir çok ülke kendi uzantılarını faal biçimde kullanıyorlar.

Sektörün yatırımcıları  olarak bu sayıları takip etmenizde yarar var gündemle ve gelişmelerle yakından ilgilenmeniz sizin sektörde daha bilinçli yatırımcı olmanızı sağlayacaktır .

Sayıların sürekli güncellendiği link http://research.domaintools.com/statistics/tld-counts/ 

11 Ekim 2015, Pazar