Sosyal Medya Danışmanlığı Alan Adı ile Ne Sitesi Açılır?

Sosyal Medya Danışmanlığı Alan Adı ile Ne Sitesi Açılır?

Bu soruya doğru cevap verebilmek için öncelikle sosyal medya nedir? sorusunun cevaplanması gerekiyor. Bu çerçevede sosyal medya nedir diye soracak olursak,

Sosyal Medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Yani internet siteleri. Örnek olarak, Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin gibi.

Bu sorunun cevabından sonra sosyal medya danışmanlığı nedir? diye soracak olursak.

Sosyal Medya Danışmanlığı, kişilerin ve kurumların kuruluş amaçlarına ve hizmet türlerine göre sosyal medya olarak tanımlanan internet sitelerine kayıt olmaları, doğru kitleye erişmek için izlemeleri gereken veya yapmamaları gereken yöntemleri tavsiye etme veya bu işlemleri onlar adına gerçekleştirme işidir.

Günümüzde milyonlarca kişi veya kurumlar bilinirlik amacı ile sosyal medyada doğru yanlış taktikler denemektedir. Bu taktikler bazen yanlış mecralarda arandığı için ya istendiği gibi sonuç vermemekte ya da spam şikayetleri ile  cezalandırılmaktadır. İşte bu gerçekle Sosyal Medya Danışmanlığı daha da önem kazanmaktadır.  Ve bu durum ilerleyen zamanlarda prestijli bir meslek haline gelecektir. Sosyal Medya Danışmanlığı uzmanlık gerektiren bir iştir. Kulaktan dolma bilgilerle veya okunan birkaç makaleyle yapılabilecek bir iş değildir.

Sosyalmedyadanismanligi.com alan adı ile ne sitesi açılabilir? diye soracak olursak öncelikle bahsi geçen alan adı ile ilgili duruma bakalım.

-sosyalmedyadanismanligi.com alan adının com, net, org, biz uzantıları dolu

-mevcut uzantılarda net uzantısında aktif site yok, org ve biz uzantılarında çok aktif olmayan birkaç makale var. Aslında bu avantajlı bir durum.

-sosyal medya danışmanlığı Google Adwordste aylık 720 kez aranmakta ve rekabeti orta sevide bir kelime grubu

Bu bilgiler çerçevesinde sorumuzu yeniden soracak olursak sosyalmedyadanismanligi.com alan aıyla ne sitesi açılır? Bu alan adıyla sosyal medyanın öneminin giderek arttığı, sürekli sosyal medya internet sitelerinin açıldığı ve milyonlarca kişi, firma, kurum veya grubun sosyal medyada bulunma isteği göz önünde bulundurularak danışmanlık sitesi açılabilir. Bilgi birikimiyle işinde uzman olan kişi kısa sürede markalaşabileceği gibi ciddi gelirlerde elde edebilir.

www.sosyalmedyadanismanligi.com alan adına sitemiz üzerinden teklif vererek satın alabilirsiniz. Teklif vermek için tıklayın.

8 Haziran 2016, Çarşamba