Z.com Rekor bir fiyatla satıldı

Z.com Rekor bir fiyatla satıldı

Evet z.com 2014 ün son aylarına geldiğimiz bu günlerde rekor bir fiyatla satılarak en iyi satışlar listesinde birinci sıraya oturdu. Alıcı kim? Satıcı kim? ve Ne kadar ücretle satıldığı ? sorularının cevabı konumuzda.

Bu alan adı kasım ayının son günlerinde GDO internet inc. tarafından ( Japonyanın en büyük internet servis sağlayıcı şirketi ve ülkenin en büyük domain kayıt operayörlerinden  birisidir ) 800 Milyon JPY yani dolar bazında $6,776,448 USD bedelle satın alındı.

GMO internet inc. şirketine bakacak olduğumuzda firma yeni uzantılardan bir çoğunu elinde buldurmakta bunlara örnek verecek olursam

.Shop / .Inc ve .Tokyo / .Osaka / .Nagoya gibi şehir uzantılarınıda örnek verebilirim. Ayrıca firme .GMO uzantısınında sahibi.

Bu verdiğim örneklerle firmanın neden z.com domainine bu kadar yüksek bir yatırım yaptığını anlamak pek de zor olmuyor. Ayrıca belirtmek isterimki bazıları bu satışın düşük bir rakamla sonuçlandığını düşünmektedir. Bunun nedeni ise dünyada sadece bu gibi özel .com uzantıda 3 adet tek harf domainin olması diyebilirim. Bu domainler merak edenler için Z.com / Q.com / X.com ayrıca .net uzantıda yine 3 adet tek harf domain bulunmakta bunlar ise I.net / Q.net / X.net 

Satılan Z.com domainini GMO interne inc. şirketine satan firma ise tanıdık bir firma Nissan Motors :D

Kaynak:http://www.bilgedomain.com/z-com-rekor-bir-fiyatla-satildi/

26 Kasım 2014, Çarşamba